Mobilné domy Senec

+421 948 922 033

Ako správne vybrať mobilný dom?

Mobilné domy sú v dnešnej dobe skutočným hitom lacného bývania. Skvelo slúžia ako rekreačné objekty, chaty pre záhradkárov i rybárov a za určitých podmienok je v nich možné bývať i natrvalo. Ako ale vybrať mobilný domček, aby ste s ním boli naozaj spokojný?

Vek domu
Základným parametrom je životnosť domu, ktorá sa pohybuje okolo cca 50 rokov. Tá je samozrejme relatívna, pretože veľmi záleží na tom, ako sa o neho majiteľ doteraz staral a v akých klimatických podmienkach domček stál.

Veľkosť domu
Na trhu nájdete rȏzne varianty: šírky od 3,1m do 3,7 a dĺžky od 6 do 11 metrov. Ponúka sa Vám teda veľké množstvo kombinácií týchto parametrov.

 

Pre rekreačné účely alebo ako zázemie pre záhradkára či rybára Vám bohato stačí starší domček (cca 9m x 3,1m), ktorý sa pohybuje v sume približne 5000 EUR. Štandard nie je nejako vysoký. Vzhľad interiéru, kuchyne a kúpeľne nasvedčuje, že domček toho má už veľa za sebou, ale nenechajte sa zmiasť. Britský design je veľmi konzervatívny a domček nie je tak starý ako vyzerá. Ich vek sa pohybuje od 10 do 20 rokov, takže ich životnosť teda rozhodne nie je na konci.

 

Pokiaľ plánujete domček využiť na sezónne rekreačné bývanie (jar-jeseň), doporučujeme zainvestovať do vyššej cenovej kategórie, aspoň v sume okolo 8000 EUR, kde dostanete vysoký štandard. Domčeky sú totiž len pár rokov staré a najväčšie rozdiely oproti lacnejším kategóriám sú najmä vo veku domčeka, modernejšom interiéri i exteriéri, kuchynských spotrebičoch a kúpeľni. Vyberať mȏžete z veľkého množstva variant prevedenia. V ponukách nájdete jedno, dvoj i trojizbové, spoločné či oddelené WC, elektrické či plynové vykurovanie, kuchyňu v tvare L či U, oddelené či prepojené s obývačkou atď.

V prípade, že vyznávate vysoký životný štandard i tu budú Vaše požiadavky uspokojené. V ponukách predajcov nájdete domčeky, ktoré sa úrovňou i veľkosťou vyrovnajú moderne vybaveným bytom. Naprostým štandardom sú dvojité plastové okná a dvere, centrálne vykurovanie, sedlová strecha či zvýšené stropy. Ceny týchto mobilných domov sa pohybujú v sumách od 12.000 EUR v závislosti na rozmeroch a výbave.

 

Celoročné bývanie
V domčeku je možné celoročne bývať i bez dodatočnej investície do zateplenia, počítajte však s tým, že sa náklady na vykurovanie v zimných mesiacoch zvýšia. Variantou mȏžu byť krbové kachle alebo prípadná investícia už do spomínaného zateplenia, ktorému sa však budeme venovať v nasledujúcich článkoch.